razem_BEZ_KOLORU_1

IGA STURLIS

Studiowała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest magistrem filologii polskiej. Przez lata zajmowała się teatrem. Pracowała w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, zaś w Studium Kulturalno – Oświatowym wykładała historię teatru i dramatu.

Od lat mieszka w Warszawie. Porzuciła pasje teatralne dla plastyki. Na początku zajęła się tkaniną. Obecnie buduje przestrzenne objekty wykorzystując surowce wtórne. W 1994 roku, po raz pierwszy, pokazała swoje prace w galerii Polskiego Instytutu Kultury w Berlinie.

Od 2005 roku Iwona Maj i Iga Sturlis działają wspólnie, najpierw w Nieformalnej Grupie Artystycznej „Ku Wiśle”, później w grupie „Święto Kobiet”. Ich pasją jest także bieganie.

Obie, poza prezentacją własnej twórczości, zajmują się organizacją zdarzeń kulturalno-artystycznych na rzecz małych społeczności. Celem ich pracy jest integracja środowiska, głębsze zakorzenienie jego członków i utożsamienie z miejscem zamieszkania, a także zachęta do wspólnych działań artystycznych oraz przekraczania barier w sztuce, wraz ze zmianą miejsca - artysta widzem, widz artystą.

Iga Sturlis – wystawy

1994 Berlin, Polski Instytut Kultury

1996 ZPAP- Olsztyn (indywidualna)

1996 Akcja Ultramaryna, Warszawa

1996 Akcja Ultramaryna, Warszawa

2000 ZPAP- Olsztyn

2001 MIASTO KOBIET, CDQ, Warszawa

2002 TPSP- Pałacyk, Warszawa (indyw.)

2002 Festiwal „Kontakt” Toruń (indyw.) „Wozownia”

2004 DER ORT, Berlin

2005 „Wspólna ulica, wspólny stół”, Warszawa

2006 „Rekreacje i inspiracje”, Dorożkarnia, Warszawa

2010 „Święto Kobiet”, Dorożkarnia, Warszawa ( z Iwoną Maj)

2011 „Majowe(j) Święto”, Dorożkarnia, Warszawa

2011 „Jestem…”, Dorożkarnia, Warszawa

2012 c.d. „Jestem”, „Święta Codzienność” fotografie Joanny Wojtkiewicz, Dorożkarnia, Warszawa